برگزاری جشن ملی روز خلیج فارس در قشم

برگزاری جشن ملی روز خلیج فارس در قشم
11 ارديبهشت 1398 - 03:49 0 نظر

برگزاری جشن ملی روز خلیج فارس در قشم

قائم مقام معاونت فرهنگي، اجتماعي وگردشگري سازمان منطقه آزاد قشم از برگزاری نهمین جشنواره بین المللی فرهنگی- هنری خلیج فارس در جزیره هم زمان با سایر شهرهای استان هرمزگان خبر داد.

ه گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم، حجت الاسلام سید مهدی موسوی اجاق با اشاره به این مطلب که روز ملی خلیج فارس، نماد استکبارستیزی در تاریخ ایران است، اظهار داشت: خلیج فارس نماد وحدت ملی ایران اسلامی و یادآور خاطره رشادت های جوانان این مرز و بوم برای بازپس گرفتن خاک کشور از نیروهای بیگانه است.
وی از برگزاری بزرگداشت روز خلیج فارس در دو بخش جشنواره ایی و علمی خبر داد و افزود: بخش جشنواره این مراسم شامگاه دوشنبه 9 اردیبهشت ماه راس ساعت 20:30 در محل قلعه پرتغالی های شهر قشم برگزار می شود.
قائم مقام معاونت فرهنگي، اجتماعي وگردشگري سازمان منطقه آزاد قشم ادامه داد: اجرای تئاتر و موسیقی بومی و حماسی به همراه برنامه های شاد و مفرح  بخشی از این جشنواره می باشد.
به گفته وی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد قشم میزبان بخش علمی این جشنواره با عنوان  "خلیج فارس در قرن 21" است.
موسوی اجاق در توضیح بیشتر عنوان کرد: در این نشست علمی که پنج شنبه 12 اردیبهشت ماه از ساعت 13 تا 19 در سالن آمفی تئاتر این دانشگاه برگزار می شود، اساتیدی از دانشگاه تهران و دانشگاه آزاد قشم در حوزه مختلف به سخنرانی خواهند پرداخت.
قائم مقام معاونت فرهنگي، اجتماعي وگردشگري سازمان منطقه آزاد قشم یادآور شد: بحث و تبادل نظر در حوزه های روابط بین الملل، جغرافیا و علوم سیاسی، علوم ارتباطات، اکولوژی و محیط زیست، تاریخ، انسان شناسی، باستان شناسی و حقوق دریا و خلیج فارس از موضوعات مطرح شده در این نشست می باشد.
گفتنی است، دهم اردیبهشت ماه به مناسبت سالروز آزادسازی جزیره هرمز از اشغال بیگانگان به وسیله امام قلی خان در دوره صفویه به نام روز ملی خلیج فارس نامگذاری شده است و امسال نهمین دوره این جشنواره در جزیره قشم و استان هرمزگان برگزار می شود.

 

http://www.qeshm.ir/fa/newsbyid/3397

افزودن نظر جدید